Ogródek Jordanowski na ulicy Mickiewicza przeszedł transformację. Wszystkie stare urządzenia do zabawy usunięto i zamontowano nowe – kolorowe i nowoczesne. Wymieniono podłoże – nawierzchnię z kamyczków zastąpiono poliuretanową. Dzieci powinny być zadowolone z nowego miejsca do zabaw, bo zostało ono urządzone zgodnie z sugestiami… dzieci.
Ogródek Jordanowski po zakończonej inwestycji wygląda dokładnie tak, jak chciały tego dzieci. Uwzględniono również zdanie osób starszych, które na temat przebudowy Jordanowskiego wypowiedziały się w konsultacjach. – Mieszkańcy aktywnie uczestniczyli we wspólnym tworzeniu planu przebudowy tego obiektu. Świadczy to o tym, że zmiany w Jordanowskim były istotną potrzebą. Dlatego – mówi burmistrz Tomasz Zygnarowski – gdy tylko pojawiła się szansa na pozyskanie dofinansowania zrobiliśmy wraz z radnymi wszystko, aby zaspokoić mieszkańcom tę potrzebę.
Odnowiony Ogródek Jordanowski czeka teraz na… wiosnę, kiedy dzieci będą mogły korzystać z nowych huśtawek, zestawów do zabaw, bujaków, tablic integracyjnych, domku na drzewie i z wielu innych atrakcyjnych urządzeń. Pobyt w Jordanowskim będzie bezpieczniejszy, bo dotychczasową szarą nawierzchnię z drobnych kamyczków zastąpiono na zieloną poliuretanową. Są ławeczki i pergola, pod którą będzie można schronić się przed słońcem – wszystko, co chciały dzieci, które 2 czerwca 2021 roku zaprojektowały nowe oblicze tego placu zabaw. Jesteśmy ciekawi, jak mali budowniczowie – ówcześni uczniowie kl. III a ze Szkoły Podstawowej nr 3, dzisiaj skomentują swoje dzieło. Na poznanie ich opinii musimy poczekać do wiosny, bo właśnie na marzec – wstępnie – zaplanowano uroczyste otwarcie tego obiektu.
O inwestycji piszemy TUTAJ
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja pn. „Budowa nowej infrastruktury rekreacyjno-turystycznej w Ogródku Jordanowskim w Wąbrzeźnie”współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
Całkowity koszt inwestycji (dokumentacja, roboty, nadzór budowlany, tablica informacyjna): 944 628,50 zł
Dotacja: 507 386,00 zł
Środki budżetu miasta: 437 242,50 zł