Gmina Miasto Wąbrzeźno ogłasza konkurs na wspólne przygotowanie i realizację projektu w ramach Poddziałania 9.2.1 Aktywne włączenie społeczne
Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Poddziałania 9.2.1 Aktywne włączenie społeczne – projekty duże
Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Osi Priorytetowej 9 Solidarne społeczeństwo, Działania 9.2 Włączenie społeczne, Poddziałanie 9.2.1 Aktywne włączenie społeczne – projekty duże. Wniosek projektowy składany jest w odpowiedzi na konkurs zamknięty, nr RPKP.09.02.01-IZ.00-04-393/20 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Gmina Miasto Wąbrzeźno ogłasza konkurs na wspólne przygotowanie i realizację projektu w ramach Poddziałania 9.2.1 Aktywne włączenie społeczne – projekty duże. Wybór partnera w projekcie następuje zgodnie z art. 33 ustawy wdrożeniowej, w tym wybór partnera spoza sektora finansów publicznych – zgodnie z art. 33 ust. 2-3 ww. ustawy.
I. Cel projektu:
Działania umożliwiające aktywne włączenie społeczne i powrót na rynek pracy zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem uczestnika projektu. Działania będą realizowane w oparciu o wybrane instrumenty: Program Aktywizacja i Integracja, kontrakt socjalny lub jego odmiany, Program Aktywności Lokalnej, inne metody, modele, narzędzia pracy socjalnej o charakterze indywidualnym, rodzinnym, środowiskowym.
Działania umożliwiające aktywne włączenie społeczne i powrót na rynek pracy zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem uczestnika projektu w oparciu o: programy reintegracji zawodowej i społecznej realizowane przez podmioty, o których mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym oraz programy na rzecz wsparcia zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami (w tym w ramach WTZ i ZAZ).
II. Działania przewidziane do realizacji w ramach projektu:
- Aktywizacja zawodowa:
- uczestnictwo w zajęciach CIS i KIS,
- praktyki lub staże,
- zajęcia dla osób niepełnosprawnych w WTZ,
- kształcenie ustawiczne w celu zdobycia zawodu lub przygotowania zawodowego,
- zajęcia w ramach podnoszenia kluczowych kompetencji zawodowych,
- wspieranie aktywizacji zawodowej poprzez usługę trenera pracy lub doradcy zawodowego.
2. Aktywizacja edukacyjna:
- zajęcia szkolne związane z uzupełnieniem wykształcenia,
- usługa brokera edukacyjnego,
- sfinansowanie kosztów studiów dla osób opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze lub inne formy pieczy zastępczej.
3. Aktywizacja społeczna:
- usługi wspierające osoby z niepełnosprawnościami (asystenci),
- usługi wspierające animację lokalną – zatrudnienie animatora lokalnego, lidera KIS,
- usługi wsparcia i aktywizacji dla rodzin marginalizowanych (asystenci rodziny, konsultanci, mediatorzy), organizacja treningów kompetencji i umiejętności społecznych,
- poradnictwo specjalistyczne oraz udzielanie informacji o prawach i uprawnieniach, służące przywróceniu samodzielności życiowej, w tym powrotu na rynek pracy,
- praca socjalna.
4. Aktywizacja zdrowotna:
- terapia psychologiczna, rodzinna lub psychospołeczna dla rodzin lub indywidualna,
- program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc,
- program psychoterapii w zakładzie lecznictwa odwykowego w przypadku osób uzależnionych od alkoholu,
- program terapeutyczny w zakładzie opieki zdrowotnej dla osób uzależnionych od narkotyków.
III. Proponowany zakres zadań przewidzianych dla partnera:
Wsparcie merytoryczne i organizacyjne Gminy Miasta Wąbrzeźno przy realizacji zadań obejmujących przedmiotowy projekt, w szczególności rola doradcza, udział w przeprowadzeniu procesu rekrutacji uczestników do projektu i promocji projektu.
IV. Wymagania wobec partnera:
Partner musi posiadać doświadczenie w świadczeniu usług aktywnej integracji adekwatne do specyfiki projektu oraz dysponować odpowiednim potencjałem osobowym zdolnym do realizacji zadań przewidzianych w projekcie.
V. Zgłoszenie powinno zawierać:
- Opis dotychczasowej działalności kandydata na partnera, uwzględniający jego największe osiągnięcia, zwłaszcza w zakresie realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz działalności związanej z usługami aktywnej integracji o charakterze społecznym i/lub zawodowym i/lub edukacyjnym i/lub zdrowotnym
- Opis koncepcji udziału w projekcie, w szczególności propozycje realizacji działań określonych w pkt. III a)
- Wykaz zrealizowanych usług/projektów w zakresie świadczenia usług aktywnej integracji o charakterze społecznym i/lub zawodowym i/lub edukacyjnym i/lub zdrowotnym wraz z ich krótkim opisem.
- Wykaz osób, którymi dysponuje kandydat na partnera wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia oraz ze wskazaniem czynności, jakie osoby te mogą realizować w projektach.
- Deklarację gotowości przygotowania wszelkiej niezbędnej dokumentacji wymaganej do podpisania umowy o dofinansowanie projektu.
- Dokumenty potwierdzające status prawny kandydata na partnera i umocowanie osób go reprezentujących.
- Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z możliwości ubiegania się o dofinansowanie na podstawie odrębnych przepisów, w szczególności: art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. 2013 r., poz. 885 z późn. zm.); art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 z późn. zm.); art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1417).
- Zgłoszenie powinno wpłynąć na formularzu, który stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zapytania.
VI. Opis kryteriów branych pod uwagę w wyborze partnera
- Spełnienie wymogów formalnych (oświadczenia o których mowa w pkt V e – V g.)
- Opis dotychczasowej działalności kandydata na partnera, uwzględniający jego największe osiągnięcia, zwłaszcza w zakresie realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz działalności związanej z usługami aktywnej integracji o charakterze społecznym i/lub zawodowym i/lub edukacyjnym i/lub zdrowotnym – maks. 30 pkt
- Opis koncepcji udziału w projekcie, w szczególności propozycje realizacji działań określonych w pkt. III a) – maks. 30 pkt.
- Wykaz zrealizowanych usług/projektów w zakresie świadczenia usługami aktywnej integracji o charakterze społecznym i/lub zawodowym i/lub edukacyjnym i/lub zdrowotnym wraz z ich krótkim opisem – maks. 30 pkt.
- Wykaz osób, którymi dysponuje kandydat na partnera wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia oraz ze wskazaniem czynności, jakie osoby te mogą realizować w projektach – maks. 10 pkt.
VII. Termin składania ofert
Oferty w formacie .doc., docx. lub .pdf należy przesłać w terminie do 21 dni od daty ogłoszenia naboru (tj. do 29.10.2020) na adres e-mail: sekretariat@wabrzezno.com lub dostarczać osobiście do Urzędu Miasta Wąbrzeźno, ul. Wolności 18, 87-200 Wąbrzeźno.
Ogłoszenie o naborze na partnera 9.2.1 Wąbrzeźno
Ogłoszenie o naborze na partnera 9.2.1 Wąbrzeźno
Fot. Wąbrzeźno z drona. Marcin Zduniak