W czwartek, 3 listopada zapraszamy na spotkanie zorganizowane we współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy Toruń.
Naszym i Państwa gościem będzie Grzegorz Polakiewicz – świecki konsekrowany, wędrowny ewangelizator i rekolekcjonista, który sam o sobie mówi „łajdak i powsinoga”; miłośnik Kościoła i dobrej kuchni.
Grzegorz Polakiewicz nie ma prostego życia: od dzieciństwa choruje, stracił nogę, jego tata chciał go zabić. Mimo to trudno spotkać człowieka bardziej pogodnego, zawsze gotowego do rozmowy, rady i modlitwy. Człowieka, który zaraża swoim pozytywnym nastawieniem, osobiście zna papieży Benedykta XVI i Franciszka i dwa razy pomimo swojej niepełnosprawności doszedł do Santiago de Compostela.
W czerwcu ukazała się biografia Grzegorza Polakiewicza „Żyje się tylko raz”. To przejmująca historia życia, a zarazem ogromna dawka nadziei i motywacji.
Mówią o nim „przyjaciel bezdomnych i kardynałów, ludzi kultury, nauki i sztuki”. Ci ostatni nie szczędzą mu słów uznania:
Jolanta Kwaśniewska tak mówi o Grzegorzu Polakiewiczu: „Ma ogromna umiejętność zyskiwania przyjaciół. Widać, że Pan stawia na jego drodze odpowiednich ludzi, którzy chcą mu pomagać. Kiedy po oprotezowaniu przysłał mi filmik, jak wymiata na parkiecie na ślubie przyjaciół – oniemiałam. Człowiek o pięknym sercu”.
Małgorzata Kożuchowska: „Miałam różne momenty i lęki w swoim życiu. On był taką osobą, która choć nie najbliższa, zawsze była chętna wesprzeć i słowem i modlitwą. Wiedziałam, że na Grześka mogę liczyć”.
Piotr Adamczyk: „To człowiek pełen nieokreślonego światła, o oczach pełnych mistycznego żaru, jakby żywcem zszedł z kart wielkiej literatury. I pewnie miałbym go za świętego, gdybyśmy się kilka razy porządnie nie upili”.
Zapraszamy na godz. 16:00!
Zobacz inne spotkania organizowane we współpracy z „Civitas Christiana”:
Wykład dr Moniki Dejneckiej o życiu i twórczości Zofii Kossak Szczuckiej | Wykład dr Roberta Zadury o O. Bocheńskim
Agnieszka Błaszak, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie