Popołudnie z piosenką i wierszem Aleksandry Bacińskiej, Młody Toruń, wystawy i prelekcje – to propozycje na nadchodzący weekend.
Zacznijmy od soboty – 8 listopada: Bacińska śpiewana i pisana
W tym dniu o godz. 17.00 zainauguruje I Festiwal Piosenek Aleksandry Bacińskiej. 16 wykonawców przez trzy godziny będzie śpiewać na wąbrzeskiej scenie jej piosenki.
Tytuł tego pierwszego festiwalu: Bacińska śpiewana i pisana.
Bohaterki tego wydarzenia nie trzeba przedstawiać, wszyscy znamy ją i jej teksty. I nie tylko my, bo śpiewają je takie sławy jak: Michał Bajor, Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski i Leonard Luther, który pierwszy sięgnął po jej teksty. Piosenki Aleksandry goszczą na scenach całej Polski, była w Opolu i jest śpiewana przez artystów Piwnicy pod Baranami.
Na imprezę „Bacińska śpiewana i pisana” zapraszamy do WDK na godz. 17.00. Odbędzie się ona w ramach Wąbrzeskiej Jesieni Literackiej. Będzie również okazją do promocji audiobooka z tekstami poetki, z tomiku „A mówiłeś…”
To jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku i nie powinno Was zabraknąć na inauguracji tego Festiwalu.
9 listopada – niedziela: Młody Toruń, wystawa Syke-Wąbrzeźno
Proponujemy, aby popołudniowy niedzielny spacer zawiódł Was do WDK. Tam bowiem o godz. 15.30 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Wąbrzeźno – Syke”. Naszymi gośćmi będą mieszkańcy Syke – kilkunastoosobowa delegacja z naszego partnerskiego miasta. Więc nie tylko będziemy mogli dowiedzieć się wiele o współpracy, ale i też spotkać się z naszymi przyjaciółmi i znajomymi z Niemiec.
Po wystawie, o godz. 16.00 zapraszamy na występ zespołu pieśni i tańca Młody Toruń. Ten znany od 1964 roku zespół folklorystyczny bawić nas będzie przez godzinę.
10 listopada – poniedziałek: Walther Nernst
W 1864 roku w Wąbrzeźnie urodził się Walther Nernst – sławny fizyk i chemik niemiecki, laureat Nagrody Nobla z chemii, którą otrzymał w 1920 roku. Postać tego sławnego uczonego będziemy mogli lepiej poznać na wystawie i prelekcji.
Na wydarzenia te zapraszamy do WDK 10 listopada na godz. 15.45. Najpierw zaplanowano uroczyste otwarcie wystawy, a po tym prelekcję.