Świąteczne warsztaty, jesienny wieczór gier w języku polskim i języku angielskim oraz jasełka bożonarodzeniowe to jedne z ostatnich wydarzeń w Szkole Podstawowej nr 3.
Świąteczne warsztaty w klasie Ib
W klasie I b odbyło się spotkanie z cyklu „ Inspiruję do …”
Babcia Niny Dul potrafi na szydełku wykonywać piękne prace. W dniu 5 grudnia zaprezentowała je kolegom i koleżankom wnuczki. Wszyscy podziwiali oryginalne ozdoby na choinkę m.in. dzwonki, bałwanki, aniołki, bombki. Potem odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne, które razem z babcią zorganizowała mama Niny. Dzieci ozdabiały brokatem bombki i wykonywały kartki świąteczne. Potem wspólnie kleiły łańcuch na choinkę. Okazało się, że był dłuższy od szkolnego korytarza. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i słodkie upominki, a szydełkowe ozdoby stanowią piękna dekorację sali .
Nina ma Mamę i Babcię na medal!
Teresa Szkołyk
Świąteczne warsztaty w kl. Ia
W dniu 2 grudnia 2019r. w naszej klasie odbyły się warsztaty świąteczne, które przeprowadziły dwie mamy, mama Zuzi i Ady. Zainspirowani pomysłami obu pań wykonaliśmy ozdobne choinki z szyszek sosnowych, które potem umieściliśmy w szklanych słoiczkach. Wykorzystaliśmy różnorodne materiały przyniesione przez mamę Zuzi i chyba wszystkie dostępne w sklepach świąteczne ozdobniki. Wszyscy wykazaliśmy się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Przygotowane stroiki podarujemy naszym kochanym babciom i dziadkom w czasie klasowych jasełek bożonarodzeniowych, na które ich serdecznie zapraszamy. Efekty naszej wspólnej pracy uwieńczyliśmy na zdjęciach. Zajęcia sprawiły nam wiele radości i wprowadziły nas w świąteczny nastrój.
Dziękujemy mamie Zuzi i Ady za poświęcony nam czas oraz wkład pracy.
Iwona Knitter
„Jesienny wieczór gier w języku polskim i języku angielskim”
Pod koniec listopada w klasie II b odbył się „Jesienny wieczór gier w języku polskim i języku angielskim”. Rodzice i dzieci spotkali się, aby spędzić jesienny wieczór, grając w różne gry.
Na początku spotkania w związku z przypadającym w tym dniu „Światowym Dniem Pluszowego Misia” uczniowie otrzymali plakietki „Przyjaciel Pluszowego Misia”. Rodzice rozwiązywali zagadki zadawane przez pomocników „Pluszowego Misia”. Nie zabrakło znanych gier planszowych, takich, jak: „Chińczyk”, „Grzybobranie”, „Domino”. Uczestnicy spotkania chętnie wybierali gry edukacyjne m. in. „Skrzaty”, „Bystre oczko”, „Dobble” i „Katamino”. Dzieci okazały się wspaniałymi graczami, trudno było z nimi wygrać.
Ciekawą propozycją dla uczniów i ich rodziców okazały się gry w języku angielskim. Dzieci oglądały także krótki filmik o Naszej Małej Ojczyźnie – Wąbrzeźnie. Na tablicy interaktywnej rozwiązywały różne zagadki w języku angielskim, liczyły, układały puzzle. Rozwiązywały także zadania związane z kodowaniem. Ponadto, uczniom i ich rodzicom przedstawione zostały wskazówki usprawniające proces uczenia się oraz przydatne strony do nauki języka angielskiego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakodowane obrazki od „Pluszowego Misia”. Kolejne spotkanie powtórzymy w zimowy wieczór. Organizatorkami wieczoru gier były panie Magdalena Dąbrowska i Judyta Latuszek.
Magdalena Dąbrowska, Judyta Latuszek
Jasełka bożonarodzeniowe kl. Ia dla babć i dziadków
W dniu 18 grudnia 2019r. wystawiliśmy przygotowane przez nas jasełka bożonarodzeniowe. Zadedykowaliśmy je naszym kochanym babciom i dziadkom, którzy mimo wielu przeszkód licznie przybyli na uroczystość. Jak na prawdziwych aktorów przystało bardzo staraliśmy się oddać atmosferę cudu narodzenia Jezusa. Poza tym nasze stroje i rekwizyty sprawiły, że każdy mocno wczuwał się w swoją rolę. Przedstawienie uatrakcyjnił śpiew kolęd, w którym towarzyszyli nam również zebrani goście. Potem wręczyliśmy przygotowane na świątecznych warsztatach plastycznych upominki. Nasze mamy, które jak zwykle są niezawodne zorganizowały wspaniały poczęstunek w postaci własnoręcznie upieczonych ciast, kawy i herbaty. Goście dziękując za zaproszenie obdarzyli nas hojnie słodyczami. Przytuleni do babć i dziadków poczuliśmy już niezwykłą magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Iwona Knitter
Fot. Nadesłane/SP 3