Pokaz mody XX wieku, Spektakl „O Popielu i myszach”, wystawa malarstwa Juli Twardowskiej i promocja filmu „Wiatr we włosach” to najnowsze oferty domu kultury.
Pokaz mody w WDK
5 marca o godzinie 17.00 – „Modowa podróż w czasie”, czyli pokaz mody polskiej XX wieku.
Zbliżający się Dzień Kobiet jest okazją do zaprezentowania twórczości koła teatralnego działającego przy Liceum Ogólnokształcącym w Wąbrzeźnie. – Tego dnia członkowie sekcji teatralnej przy współpracy z Fundacją „Rozwijalnia”, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną oraz Wąbrzeskim Domem Kultury organizują pokaz mody polskiej
XX wieku. Będzie to kolejne wspólne przedsięwzięcie po realizacji spektaklu „Balladyna”. Razem przenieśmy się do XX wieku i powspominajmy stroje z tamtych lat – zaprasza Karolina Szczesiak – Sulikowska. Wstęp wolny!
Przed pokazem mody (w trakcie jego trwania i po) w holu WDK będzie działało stoisko sklepiku charytatywnego Fundacji „Rozwijalnia”, w którym będzie możliwość zakupu np. książek, przedmiotów pamiątkowych, kubków, filiżanek, obrazów itp. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na potrzeby koła teatralnego działającego w wąbrzeskim LO: np. zakup rekwizytów, kostiumów, elementów scenografii, biletów do teatru itp.
Spektakl „O Popielu i myszach”
20 marca o godz. 17.00 – przedstawienie „O Popielu i Myszach” w wykonaniu aktorów z krakowskiego studia teatralnego KRAK – ART.
Król Popiel był władcą Kruszwicy leżącej w okolicach jeziora Gopło. Był złym władcą i nie budził szacunku swoich poddanych. Wciąż bawił się, był leniwy, nie dbał o swoje ziemie i bał się walki. Za żonę pojął niemiecką księżniczkę, która była niezwykle piękna ale bardzo okrutna i chciwa. Jaka kara za skąpstwo i chciwość spotkała złego władcę i jego żonę dowiemy się oglądając spektakl. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie WDK od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 16.00.
Wystawa malarstwa Julii Twardowskiej
Martwa natura, portrety i abstrakcja – to efekt pracy wąbrzeźnianki Julii Twardowskiej, której wystawę można oglądać w WDK od 21 lutego.
Przygoda ze sztuką młodej malarki rozpoczęła się już w dzieciństwie, czego pokłosiem były prace wykonane dzięki inspiracji płynącej z dziecięcej wyobraźni. – Malowanie i rysowanie było dla mnie od zawsze dobrą zabawą. Jako dziecko wolałam kredki i farby zamiast zwykłych zabawek – mówi autorka ekspozycji. W miarę dorastania, tworzenie w wolnym czasie i z pasji przeobraziło się w pomysł na życie i codzienne zajęcie. Na początku 2018 roku J. Twardowska zaczęła uczyć się malarstwa w kilku toruńskich pracowniach. I to spotkanie z profesjonalistami bardzo szybko pozwoliło jej podjąć decyzję związaną z tą formą sztuki jako sposobem na życie. – Udział w zajęciach stał się wówczas czymś, co robiłam codziennie, a moim celem był rozwój w tym kierunku. Wiele godzin pracy i nauki pozwoliło mi na rozpoczęcie studiów na kierunku Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki – dodaje.
Wystawa czynna w godzinach pracy WDK.
Promocja filmu „Wiatr we włosach”
15 marca o godz. 19.00 – film dokumentalny pt. „Wiatr we włosach”.
Film opowiada o polskich motocyklistach i ich pasji. Bohaterami są różni ludzie, w różnym wieku, pracujący w różnych dziedzinach, których łączy pasja do motocykla. Twórcami filmu jest piątka młodych filmowców studiujących razem w jednej z warszawskich szkół filmowych: Adrianna Szczeblewska – reżyser i producent, Nadia Jarosz – drugi reżyser, Joanna Suchożebrska– montaż, Bartłomiej Mania – operator, Michał Krajewski – operator.
Wstęp wolny!