– niecodzienne spotkanie z ojcem Leonem Knabitem z Tyńca oraz wykład Patrycji Piłat pt. „Pozycja kobiet w średniowieczu”.
Spotkanie z ojcem Leonem Knabitem
18 października 2018 r. o godzinie 18.00 zapraszamy Państwa do Wąbrzeskiego Domu Kultury na niecodzienne spotkanie z ojcem Leonem Knabitem z Tyńca.
Ojciec Leon Knabit znany jest ze swojej otwartości oraz dobrego kontaktu z młodzieżą. Jest autorem wielu ciekawych publikacji między innymi „Młodość to nie tylko wiek”, „Miłość nie przeminie”, „Nie samą pracą żyje człowiek”. Prowadził programy w Telewizji Polskiej „Ojciec Leon zaprasza”, „Salomon” oraz „Credo”; był jednym z redaktorów półrocznika „Cenobium”. W grudniu 2009 roku „w uznaniu wybitnych zasług w działalności duszpasterskiej, za krzewienie wiary i zasad moralnych wśród dzieci i młodzieży” został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Natomiast w roku 2012 otrzymał nagrodę Blog Roku 2011 w kategorii blogi profesjonalne. Został również ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży 2016. Ojciec Leon Knabit brał udział w projekcie #NiktNieJestByleJaki. Efektem końcowym jest wydanie publikacji ze zbiorem wywiadów pt. Nikt nie jest byle jaki. Ta wyjątkowa postać znana ze świata mediów zagości w Wąbrzeźnie dzięki realizacji jednej z lokalnych inicjatyw „Kulturalna bombonierka” i będzie pokłosiem warsztatów dziennikarskich przeznaczonych dla młodego pokolenia. Wstęp wolny.
Wydarzenie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018. Wydarzenie jest jednym z modułów realizowanego przez WDK projektu „Kulturalna bombonierka”.
Wykład nt. Pozycja kobiet w średniowieczu oraz
18 października o godz. 16.00 zapraszamy Państwa na prelekcję Patrycji Piłat pt. „Pozycja kobiet w średniowieczu”.
– Dzisiaj kobiety fascynują, inspirują, czasem nawet irytują, ale przede wszystkim pokazują jaka ogromna siła czy moc się w nich kryje. A jaka była kreacja kobiet w czasach naszych praprzodków? Czy była to właśnie powabna dama dworu, o której względy walczyli szlachetni rycerzy okuci w piękne zbroje? Czy może jednak była to kura domowa, bez prawa głosu żyjąca według nakazów ojca, brata, męża?O tym i wielu innych aspektach życia piękniejszej płci żyjącej w średniowieczu dowiemy się podczas wykładu – mówi autorka prelekcji. Spotkanie wzbogacone zostanie prezentacją multimedialną.
Wydarzenie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018. Warsztaty są jednym z modułów realizowanego przez WDK projektu „Kulturalna bombonierka”.
Dorota Otremba, WDK