Andrzej Szarmach, 12 amatorskich zespołów piłki nożnej, w tym reprezentacja TVP, oraz Rafał Patyra wezmą udział w turnieju charytatywnym organizowanym dla Łukasza Wróblewskiego.
28 października w imieniu „Przyjaciół Wróbla” serdecznie zapraszamy do hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie na X Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Jego specjalnym gościem jest Andrzej Szarmach – legenda polskiej piłki nożnej, wielka gwiazda „Orłów Górskiego”.
To jubileuszowe spotkanie amatorskich zespołów halowej piłki nożnej organizowane jest dla – znanego nam wszystkim chłopca – Łukasza Wróblewskiego, który choruje na rzadką chorobę – zespół Lowe. Cały dochód z imprezy przekazany zostanie na pokrycie kosztów jego rehabilitacji. Środki pochodzić będą m.in. z licytacji. Wśród gadżetów m.in. biała koszulka reprezentacji Polski z autografem Grzegorza Krychowiaka, koszulka reprezentacji Polski w piłkę ręczną z autografami oraz piłka z autografami Andrzeja Szarmacha i Jacka Kurowskiego. Więcej opisów gadżetów znajdziecie Państwo na wydarzeniu na facebooku pt. „X turniej charytatywny w piłkę nożną halową dla Łukasza Wróblewskiego” .
Organizatorzy „Przyjaciele Wróble” do rozgrywek zaprosili 12 zespołów, w tym reprezentację TVP. Poza gwiazdami telewizji na boisku zagrają zespoły z Sianowa, Chełmna, Rypina, Golubia-Dobrzynia, Radzynia Chełmińskiego i Wąbrzeźna. Imprezę poprowadzi dziennikarz sportowy Rafał Patyra. Turniej rozpocznie się o godz. 8.00 rozgrywkami w grupach (do godz. 14.00). Od 14.00 do 15.00 w planie są pokazy karate Klubu z Golubia- Dobrzynia i Capoeria z Grudziądza oraz spotkanie z ANDRZEJEM SZARMACHEM. Licytacja od godz. 15.00, rozgrywki półfinałowe i finałowe od godz. 17.00. Zakończenie imprezy – wręczenie pucharów i dyplomów dla zwycięzców – zaplanowano na godz. 18.30.
Biletem wstępu na turniej będzie datek wrzucony do puszki z logo Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.
Wcześniej o turnieju pisaliśmy TUTAJ
Łukasz Wróblewski ma 16 lat. Od urodzenia choruje na rzadką chorobę – zespół Lowe, jest to zespół oczno-mózgowo-nerkowy (6 przypadków w Polsce, a około 220 na świecie). Leczony jest w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Cały czas jest pod opieką lekarzy i rehabilitantów. Łukasz jest osobą niedowidzącą, na prawe oko już nie widzi, a lewe jest bardzo słabe. Ma jaskrę. Samodzielnie nie chodzi, nie ma odruchu gryzienia. Porusza się na wózku inwalidzkim. Jest pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.