„Uliczki miasta mego” oraz „Tworzone wyobraźnią…” to tytuły wystaw, których otwarcie pod koniec września br. Jutro natomiast otwarcie wystawy kolekcji kart do gry.
Kolekcja kart do gry Marka Niemira
– otwarcie wystawy jutro (20 września) o godz. 17.00.
Na wystawie, ze względów technicznych, będziemy mogli obejrzeć tylko część kolekcji kart. Marek Niemir w ciągu 15 lat zgromadził 1300 talii. Wszystkie szczególne, wyjątkowe i wydane okazjonalnie. Jutro na wernisażu zaprezentuje nam m.in. karty sprzed II wojny światowej, karty, które wcześniej podobno należały do jednego z właścicieli producentów concorde, złote karty z Dubaju, karty z własnym wizerunkiem i jego przyjaciół, karty z karykaturami znanych polityków i samorządowców, karty o przeróżnych też kształtach. Zapewne będzie co podziwiać i oglądać.
Wystawa czynna będzie do 15 października br.
Uliczki miasta mego
– otwarcie 27 września o godz. 17.00. Ekspozycja poświęcona jest dawnym nazwom ulic miejskich.
Tytuł wystawy nawiązuje do wiersza Aleksandry Bacińskiej. Uczestnicy wernisażu nie tylko wysłuchają tego utworu, ale przede wszystkim zobaczą nową, stałą wystawę, na którą składają się tablice z nazwami ulic, także tymi, których już nie ma. Dlaczego zmieniały swoje nazwy? Jakie wydarzenia historyczne i polityczne XX wieku wpływały na te przemiany? Gdzie były ulice Przemysłowa, Piłsudskiego, Pierackiego czy Schillera? Na te i inne pytania będzie próbował odpowiedzieć historyk Paweł Becker, który przedstawi dzieje nazwy naszych ulic.
Tworzone wyobraźnią
– otwarcie 28 września o godz. 17.30. Autorami przygotowanej ekspozycji są podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy we Wroniu prowadzonego przez Stowarzyszenie Szansa Na Zdrowie.
Prace, które będziemy mogli zobaczyć na wystawie powstały dzięki terapii zajęciowej, prowadzonej w ŚDS przez wykwalifikowaną kadrę. Autorzy powstałych dzieł aktywnie uczestniczą m.in. w warsztatach artystycznych, szlifując swój talent i pasję do rękodzieła.
Wystawa prezentuje prace wykonane w różnych technikach począwszy od prostych rysunków pastelami, poprzez wyroby ceramiczne, po skomplikowane hafty i szydełkowanie.