Happening, teatr dla dzieci i wystawa starego sprzętu audio – to najbliższe propozycje WDK.
Happening
„Wędrujące obrazy” – to kolejny happening Teatru Studio Form Niezależnych, działającego w WDK. – Akcja happeningu toczyć się będzie w centrum naszego miasta – mówi opiekun grupy Zbigniew Izdebski. – Pokaże nam jak daleko odeszliśmy od słów, które są dla nas ważne. Uzmysłowi nam jak często nie zwracamy uwagi na to, co do siebie mówimy.
Na happening zapraszamy 28 stycznia o godz. 15.45.
Wilk i zając
Na kolejne spotkanie młodych widzów z teatrem zapraszamy 19 lutego br. na godz. 10.00. Tym razem na spektakl teatralny pt. „Wilk i zając” Teatru ART.-RE z Krakowa.
W spektaklu wykorzystano postaci Wilka i Zająca ze znanego i bardzo popularnego filmu animowanego „Nu, Pagadi” („Ja ci pokażę”) Wiaczesława Kotionoczkina. W trzech zabawnych epizodach Zając, w roli właściciela restauracji, dentysty i policjanta, spotyka się z Wilkiem. Pełen komicznych sytuacji i humoru słownego spektakl bawi, i zarazem uczy dzieci odpowiednich zachowań.
Bilety do nabycia w kasie WDK od 16 lutego br., w godz. 12.00-16.00 lub w dniu spektaklu. Cena 2 zł.
Wystawa
26 lutego br. o godz.17.00 zapraszamy na otwarcie wystawy pt. ,,90 lat Polskiego Radia i polskiej radiofonii 1925-2015″.
Na wernisażu zaprezentowane zostaną odbiorniki radiowe oraz ówczesny sprzęt „audio”, czyli gramofony, magnetofony, płyty gramofonowe oraz rozmaite ulotki, czasopisma, katalogi płytowe itp. Wiąże się to z 90 – leciem Polskiego Radia i 95 – leciem radiofonii na świecie. – Wystawa ma pokazać – jak mówi Paweł Małs, autor wystawy – szczególnie osobom młodym, że w dawnych latach słuchanie muzyki i zbieranie nagrań nie było tak oczywiste i proste jak dziś. Nie było komputerów ani telefonów komórkowych, a ówczesne aparaty radiowe były drogie i nie każdego było na nie stać.
Poza tym ekspozycja ma zobrazować modę i stylistykę ówczesnej radiotechniki i sprzętu grającego. Eksponaty prezentowane podczas wernisażu pochodzą z lat 1936 – 1974.