Klub Włóczykij zaprasza na wyprawę szlakiem karpackim. Rumunia 11-24 sierpnia 2013r.
PROGRAM WYCIECZKI
1 dzień (11/12 sierpnia)
Wyjazd z Wąbrzeźna 11 sierpnia o godz. 17.00. Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. 12.08. ok. 16.00 zwiedzimy słynny Wesoły Cmentarz we wsi Sapanta.
2 dzień (13 sierpnia)
Dla chętnych poranny spacer po Sighetu Marmatei. Wyjazd w głąb prastarej krainy Maramuresz, szlakiem architektury drewnianej, obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w dolinie Izy: kompleks klasztorny w Bârsana, odwiedzimy wieś Botiza słynącej z miejscowego rękodzieła, zwiedzimy cerkiew w Poienile Izei z freskami Sądu Ostatecznego oraz ( w miarę możliwości czasowych ) starszą cerkiew w Ieud. Impreza integracyjna.
3 dzień (14 sierpnia)
Przejazd w głąb malowniczej Bukowiny i jej średniowiecznych monastyrów: Voroneţ, Humor, Suceviţa. Przejazd do zamieszkanej przez Polonię Kaczyki. Wieczór z Polonią.
4 dzień (15 sierpnia)
Pobyt w Kaczyce. Bazylika katolicka pod wezwaniem Wniebowstąpienia NPM z kopią ikony Matki Bożej Częstochowskiej, przyczyna pielgrzymek do Kaczyki w dniach 14-15 sierpnia, Kopalnia Soli, cerkwie Prawosławna i Grecko – Katolicka, Dom Polski, basen z solanką. Dla chętnych udział w obchodach Wniebowzięcia NMP.
5 dzień (16 sierpnia)
Śniadanie. Wyjazd z Kaczyki. Zwiedzimy monastyr Agapia, a następnie udamy się w stronę wąwozu Bicaz. Spacer do/wokółnajwiększego naturalnego jeziora Rumuni- Lacu Roşu. Dojazd do miejsca zakwaterowania.
6 dzień (17 sierpnia)
Przejazd do miasta Siedmiogrodu, saskiego Braşov. Po drodze zobaczymy cytadele: w Harman (w miarę możliwości czasowych ) oraz Prejmer – wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po południu zwiedzanie Braşov z lokalnym przewodnikiem, wprogramie m.in.: Starówka, Piata Sfatului, zbór Matki Bożej tzw. Czarny Kościół, cerkiew św. Mikołaja, najwęższa uliczka w Europie – Strada Sforii. Wieczór w mieście.
7 dzień (18 sierpnia)
Przejazd i zwiedzanie z przewodnikiem zamku Drakuli w Bran. Wyjazd kolejką na szczyt Postavaru w Poiana Brasov – atrakcyjne widoki na masywy Karpat Południowych. Przejazd do perły Karpat – Sinai i zwiedzanie (w miarę możliwości czasowych) tamtejszego baśniowego Pałacu Peleş. Powrót do Brasov. Obiadokolacja. Nocleg.
8 dzień (19 sierpnia)
Wyjazd do Rasnov, zobaczymy zamek chłopski. Przejazd słynną Szosą Transforgarską, zbudowaną za czasów dyktatora Rumunii Nicolae Ceauşescu, przecinającą serpentynami Góry Fogaraskie, nad jezioro Lacul Bâlea, położone na wysokości 2034 m n.p.m. Nocleg przy schronisku nad jeziorem w namiotach. Ognisko.
9 dzień (20 sierpnia)
Dzień w Górach Fogaraskich. Wyjście na trasę w okolice szczytu Moldoveanu. Około 17.00 przejazd do Sibiu – stolicy Sasów Siedmiogrodzkich, Europejskiej Stolicy Kultury z 2007 r.
10 dzień (21 sierpnia)
Zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem. W programie m.in.: most Łgarzy, Stary Ratusz, Baszta Rajców. Opcjonalne: zwiedzanie słynnego Muzeum Brukenthala i tamtejszych wystaw sztuki europejskiej i rumuńskiej, relaks w kompleksie basenowym Neptun. Tradycyjny wieczór rumuński.
11 dzień (22 sierpnia)
Wyjazd do jednego z najatrakcyjniejszych miast Transylwanii – Sighișoary, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.Po drodze zobaczymy warowny kościół w Biertanie. Zwiedzanie Sighișoary z miejscowym przewodnikiem, w programie: dom zamieszkania Drakuli. Zakwaterowanie. Wieczór w mieście.
12 dzień (23 sierpnia)
Wyjazd do Cluj-Napoca (Kluż-Napoka). Czas wolny na spacer po mieście i zakupy na miejscowym targu pełnych lokalnych i rumuńskich wyrobów i pamiątek. Przejazd na Węgry, do Tokaju – dłuższy postój na degustację i zakup win. Przejazd nocny przez Węgry i Słowację do Polski. Powrót do Polski.
13 dzień (24 sierpnia)
Przyjazd do Krakowa (około 2.00-3.00) i Wąbrzeźna (około 10.00 – 11.00).
Świadczenia zawarte w cenie: przejazd autokarem, opieka pilota, przewodnika lokalnego w wybranych miastach, 11 noclegów wg programu w hostelach lub schroniskach oraz jeden w namiocie, ubezpieczenie: NNW, KL
Cena nie będzie zawierać: wyżywienia (poza śniadaniami w niektórych miejscach noclegowych, w dniu 1,7,8,10,11),degustacji wina, wieczoru rumuńskiego oraz biletów wstępu i innych opłat obligatoryjnych wg programu w kwocie ok. 60 – 70 EUR/os.
Uwaga: Prosimy o zabranie wygodnego obuwia na wycieczki piesze. Uczestnicy muszą zaopatrzyć się w śpiwory przydatne do spania jedną noc pod namiotem oraz uzgodnić z organizatorem czy zabierają własny namiot.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmian tras i programu (w uzasadnionych przypadkach)
CENA: 1499,00 zł (możliwość zmiany ceny o 5 % w uzasadnionych przypadkach)
Zgłoszenia: Klub Włóczykij w Wąbrzeźnie, ul. Żeromskiego 16, tel. 509705908, www.klubwloczykij.pl; e-mail slawekedu@wp.pl